Czy karty Tarota są niebezpieczne?

Tarocista Kasjan
Tarocista Kasjan

Jeśli nie słyszałaś o Tarocie to może Cię zdziwić tak sformułowane pytanie. Jak w ogóle karty mogą być niebezpieczne, przecież to tylko jakieś kartoniki, przyjemne kolorowe obrazki. Jednak z jakiegoś powodu kościół ostrzega przez Tarotem, zakazuje wróżenia, nawet nazywa je „diabelskimi kartami”. Już w podstawówce na lekcjach religii tłumaczy się dzieciom, że Tarot to straszny grzech. Nie wnikając już- dlaczego kościół tak twierdzi- to ziarno strachu i niepewności zostało zasiane. Niektórzy uważają, że wróżenie to ciężki grzech, inni w życiu nawet nie dotkną kart Tarota i panicznie się ich boją. Jak jest naprawdę? Czy karty Tarota są naprawdę niebezpieczne, czy to może jakiś przesąd?

Karty Tarota a kontakt z energią

Pracując z nimi kontaktujesz się z energiami. Niezależnie od tego czy te energie widzisz, czy odczuwasz, czy nie widzisz i wątpisz, że istnieją- to one są i karty je przyciągają.
Tak naprawdę wróżki, które mają wizje korzystają najczęściej z pomocy energetycznej różnych bytów. Poziom tych bytów zależy w dużej mierze od poziomu wibracji samej wróżącej. Może ona być pod wpływem niskich bytów (złośliwych, chcących zaszkodzić) jak i wysokich energii kierujących się najwyższym dobrem.
Tak więc korzystanie z Kart Tarota jest kontaktem z niewidzialnym światem energii. Doświadczony Tarocista powinien umieć odróżnić jakie byty przemawiają do niego podczas seansu. Może to odczuć energetycznie, jak również na poziomie słów, które słyszy i których używa. Wszelkie formy nakazujące, negatywne, złośliwe wskazują, że przez Tarocistę przemawiają niskie byty. Jeśli klient słyszy takie komunikaty, to oznacza, że powinien przerwać wróżenie.

Stawiając karty obcym osobom nawiązujesz z nimi kontakt energetyczny. W czasie stawiania kart energia jest mocno pobudzona, jesteś otwarta na wszelkie wpływy astralne. Zgłębiasz emocje, często odkrywasz tajemnice i sprawy o których nie miałaś pojęcia. Powodują one zmiany w Twojej psychice. Jeśli zajmujesz się sprawami innych ludzi to często są to ogromne problemy. Zazwyczaj są to też sprawy przygnębiające, bo przecież jeśli ktoś nie ma problemów to zazwyczaj nie potrzebuje porady wróżki. Natomiast jeśli kłopoty go przytłaczają, nie umie znaleźć rozwiązania-to wówczas szuka pomocy.
Reasumując. Karty to nie są zwykłe obrazki. Niosą energię, przy wróżeniu najczęściej ludzką energię bólu i różnych tragedii. Używając kart kontaktujesz się mniej lub więcej świadomie ze światem energii. Stąd wniosek, żeby nie zaczynać pochopnie i dla rozrywki pracy z Kartami Tarota. Robić to świadomie.

Kto nie powinien zajmować się wróżeniem?

Zrównoważenie psychiczne powinno stanowić podstawę dla osób zajmujących się Tarotem. Nawet jeśli nie wróżysz innym, to przecież zagłębiasz się we własną psychikę. Odkrywasz często rzeczy, które cię zadziwią, a niektóre ci się nie spodobają, inne cię bardzo przygnębią. Trzeba być stabilnym emocjonalnie, żeby „ogarnąć” te wszystkie psychiczne wahania i szeroką gamę doznań.
Przy słabej psychice karty mogą zacząć rządzić naszym życiem. Tymczasem sami powinniśmy panować nad kartami nie pozwalając im na przejęcie kontroli nad naszym życiem.

Dlatego Karty Tarota powinny stawiać osoby dorosłe. W rękach dzieci może być niebezpieczny. 14, czy 15 letnie dziecko nie ma jeszcze ukształtowanej i dojrzałej psychiki. Pomijam fakt, że taka młoda osoba wprawdzie może (jeśli ma dużą intuicję, czy wrodzony dar) trafnie zinterpretować rozkład, ale jeśli wróżysz innym- to przecież po to by im doradzić, najczęściej pomóc. Czy dziecko potrafi nie zranić drugiego człowieka i uszanować jego problem? Nie potrafi, bo nie ma doświadczeń i bagażu życiowego. Poza tym młoda osoba, czy dziecko dopiero poznaje samą siebie, jego psychika dopiero się kształtuje. Tarot wymaga pewnej samoświadomości, na pewno stabilizacji emocjonalnej, nieumiejętnie wykorzystana i pokierowana energia może wywołać duże rozchwianie z którym naprawdę ciężko sobie poradzić często osobom dojrzałym, a co dopiero nastolatkom. Wówczas często „zwala się” winę na karty mówiąc że przyniosły pecha, czy sprowadziły nieszczęścia, a życie zaczęło się „sypać”.
Dlatego w powyższym sensie- Tarot może być oczywiście niebezpieczny dla osób bardzo młodych i niedojrzałych emocjonalnie.

Telefon: 708-770-501 wew. 300
SMS: 7336
Prefix: w24.Kasjan
Np.: w24.Kasjan.Kiedy znajdę miłość?
Koszt połączenia wynosi 4,92 zł z VAT/min., SMS: 3,66 zł z VAT/sms.
Telefon z Niemiec 0900-310-24-66 wew. 250
Koszt połączenia wynosi 0,99 € z VAT/min.

Zachowaj zdrowy rozsądek i umiar

Wróżąc innym i sobie warto zachować umiar. Intensywne wróżenie wymaga zastosowania silnej ochrony energetycznej, albo systematycznego oczyszczania i odcinania się od energii. Są osoby bardzo silne, które potrafią odcinać się od energii natychmiast po zakończeniu wróżenia. Ale to wymaga doświadczenia.
Jeśli tego nie potrafisz to karty, a właściwie ich energia, może zbyt intensywnie na ciebie wpływać wywołując zachwiania i zawirowania równowagi energetycznej.

To ty masz „panować” nad kartami, a nie one nad Tobą. Często obserwuję jak niektóre osoby łatwo się uzależniają .od wróżenia. Jeśli mają jakieś pytanie, czy wątpliwość to od razu rozkładają karty, albo idą do wróżki. Potem, jeśli tylko mają problem, pytanie czy niewielką wątpliwość nie są już w stanie same podjąć decyzji, czy poszukać odpowiedzi w sobie, tylko od razu szukają pomocy w kartach. A jest to niebezpieczne, jest to uzależnienie w którym karty przejmują kontrolę nad życiem tej osoby.
Tarot nie jest niebezpieczny w „poważnych” rękach. Używany bezmyślnie, dla czystej zabawy, bez świadomości stanowi zagrożenie, ponieważ ingeruje w bardzo delikatną sferę psychiczną.
Dlatego jeśli chociaż w małym stopniu masz obawy przed kartami- to odpuść sobie, bo żeby zajmować się Tarotem trzeba się z nim „zaprzyjaźnić”. A jak zaprzyjaźnić się i nawiązać dobry kontakt z kimś, kogo się boimy?

Krótko o Tarocie

  • Tarot nie służy do zabawy
  • Tarot wymaga pracy nad sobą
  • Tarot wymaga dojrzałości emocjonalnej
  • Poznanie Tarota wymaga czasu

„Żyj i daj żyć innym”

Znam osoby, które słysząc słowo Tarot żegnają się ze strachem w oczach mówiąc: „jak możesz się tym zajmować. To jest grzech”. Osobiście mi to nie przeszkadza, ale powoduje wzbudzanie niepotrzebnych i skrajnych emocji w innych ludziach i „sianie” wokół negatywnych energii złości, strachu i nienawiści.

Dajmy więc żyć innym i niech każdy robi co lubi i uważa za słuszne. W pełni akceptuję podejście osób, które Tarota się boją i które najchętniej spaliłyby wszystkie karty, ale tak bardzo potrzebna jest wzajemna akceptacja i tolerancja. Przecież każdy z nas może istnieć obok siebie w harmonii, nie ziejąc niczym smok nienawiścią, a tym bardziej oczerniając coś czego nie zna.

Smutne, że jeśli ludzie czegoś nie znają, to mogąc zaakceptować, że obok istnieje coś „innego”, albo zgłębiać to- wolą zaatakować, oczerniać, ośmieszyć. Dlatego nie sugerujmy się i nie powtarzajmy bezmyślnie jakichś sloganów usłyszanych od znajomych, czy od księdza, typu: „Tarot jest niebezpieczny, jest grzechem”, bo zawsze warto samemu myśleć, poszukać odpowiedzi w sobie samej i dopiero wtedy wyrobić sobie opinię o każdej, nawet najmniejszej sprawie, czy rzeczy. Jeśli jest ona negatywna i jeśli ją oznajmiasz publicznie– zawsze warto uzasadnić ją swoim zdaniem, a nie podpierać się cudzymi przekonaniami.

Tarocista Kasjan

Bezpieczna wróżba z kart tarota 24h/dobę. Wystarczy zadzwonić a doświadczony doradca chętnie Ci pomoże.

Telefon: 708-770-501 wew. 300
SMS: 7336
Prefix: w24.Kasjan
Np.: w24.Kasjan.Kiedy znajdę miłość?
Koszt połączenia wynosi 4,92 zł z VAT/min., SMS: 3,66 zł z VAT/sms.
Telefon z Niemiec 0900-310-24-66 wew. 250
Koszt połączenia wynosi 0,99 € z VAT/min.

Udostępnij ten artykuł na:

Jedna odpowiedź do “Czy karty Tarota są niebezpieczne?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *