Depresja w Tarocie, czyli 5 kielichów

Wróżka Apolonia
Wróżka Apolonia

5 kielichów (pucharów). Nie lubię tej karty, nie lubię gdy pojawia się w rozkładach. Rozbity, czy przechylony kielich, z którego wypływa gorycz i smutek. Od razu widać głęboką depresję wywołaną wstrząsem psychicznym. Przygnębiające patrzenie w jeden punkt, totalną rozpacz. W dodatku rozpamiętywanie przeszłości.

gdy on odchodzi, bo cię porzucił

i nie widzisz sensu życia bez niego. Wspominasz to co było, a to jeszcze bardziej wzmaga rozpacz. Tutaj nawet nie ma sił, by płakać. Totalne osłupienie. Nie chce się żyć. Bo i po co?

Przeważnie wychodzi w rozkładach, gdy zostałaś porzucona przez faceta. Mówi, że było- minęło. Chłopak, mąż, partner- odszedł. Zostawił cię, a ty nie umiesz sobie z tym poradzić. Kochasz dalej.

on się zmienił

Oprócz rozstania, porzucenia, które sprawia niesamowity ból– widzę tutaj inny aspekt. Facet nie odszedł, ale zmienił się. Może z czasem okazał się inny, niż przed ślubem. Może wraca pijany, a może przestał kochać. A może tylko Cię nie rozumie. A może jedno i drugie. (Tak na marginesie to rzadko który mężczyzna zrozumiałby kobietę znajdująca się w 5 kielichów). A Ty ciągle czekasz. Na porozumienie, na miłość, na czułość. Nie widzisz rozwiązania tej sytuacji. Przecież nie można kogoś zmusić do miłości. Skupiasz się na wspomnieniach. To w nich znajdujesz pocieszenie.

A przecież zawsze jest jakieś wyjście. Trzeba tylko je dostrzec i dopuścić taką myśl do siebie.

w pracy

5 kielichów można też odnieść do innych sytuacji życiowych. Gdy pojawia się w pytaniu o pracę oznacza totalną porażkę. Czujesz się zupełnie niedoceniona, a może straciłaś pracę… Nie wiesz co robić. Skupiasz się na rozpamiętywaniu. Może coś nie tak zrobiłaś, a może za mało się starałaś. Nawet nie myślisz o zmianie pracy na inną.

Jeśli rozpoczęłaś nową pracę to czujesz się w niej źle. Odczuwasz duże napięcie psychiczne, zdenerwowanie, jesteś rozczarowana, bo nie tak ją sobie wyobrażałaś. Może wspominasz poprzednią pracę, w której lepiej się czułaś.

5 kielichów to takie uwiązanie sznurem z przeszłością i „klapki na oczach”. Żeby dalej żyć najlepiej przeciąć ten sznur i zerwać klapki.

Wierząc, że to co cię nie z5kilichow-2abije- to cię wzmocni. Użalanie się nad sobą nic nie da.

O ile zdołasz dojrzeć w porę to światełko, albo jakąś pomocną dłoń.

Jestem twoim lustrem

widzę gdy płaczesz

odcinam ból

zobacz ile masz dróg

z których każda lepsza od poprzedniej

Popłyń ze mną…

A poniżej utwór w klimacie tej karty…

Potrzebujesz wsparcia, rozmowy?

Telefon: 708-770-501
wew. 200
SMS: 7336
Prefix: w24.Apolonia
Np.: w24.Apolonia.Kiedy znajdę miłość?
Koszt połączenia wynosi 4,92 zł z VAT/min., SMS: 3,69 zł z VAT/sms.
Telefon z Niemiec 0900-310-24-66 wew. 251
Koszt połączenia wynosi 0,99 € z VAT/min.

Udostępnij ten artykuł na:

Jedna odpowiedź do “Depresja w Tarocie, czyli 5 kielichów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *