Sposoby wróżenia z kart klasycznych

Wróżka Apolonia
Wróżka Apolonia

Wróżenie z kart do gry nazywamy kartomancją. Kolor czerwony i czarny ilustrują jang i jing. Wróżenie z kart tarota jest bardziej znane niż wróżenie z kart klasycznych, jednak przebiega podobnie. Karty klasyczne mają swoich zwolenników. Na pewno mniej kosztują, a ich interpretacja wydaje się nieco prostsze.

Jakie są ogólne zasady wróżenia?

Talia kart klasycznych zawiera 52 karty, które najprościej możemy podzielić na cztery kolory: trefle, kara, piki i kiery. Mogą one odnosić się do pór roku, czy do żywiołów (Ogień, Powietrze, Woda i Ziemia). W zależności od sposobu wróżenia – używamy różnej ilości kart, niekoniecznie całej talii.

Figury oznaczają ludzi i ich myśli, pozostałe karty odnoszą się do wydarzeń. Podobnie jak przy wróżeniu z Kart Tarota, osoba pytająca powinna mocno koncentrować się na swoim pytaniu. Karty zawsze najlepiej dokładnie potasować.

Sygnifikator wybieramy zawsze wcześniej i odkładamy na bok. Po potasowaniu kart wróżka dzieli talię lewą ręką (od serca) na trzy części, Jeżeli wróży sobie to do siebie, jeżeli klientowi to od siebie. Zbiera części w ten sposób, że drugi stos znajduje się na wierzchu a pod nim trzeci. Rozkłada wszystkie karty koszulkami do góry, a osoba, której wróży lewą ręką wybiera kolejno określoną liczbę kart i podaje je wróżce.

Stawianie pasjansów

Najprostszą metodą wróżenia z kart klasycznych jest stawianie pasjansów. Przed rozłożeniem pasjansa wystarczy zadać konkretne pytanie. Jeżeli pasjans „wyjdzie”- to oznacza pomyślną odpowiedź, natomiast gdy się nie uda – negatywną. Otrzymana odpowiedź jest zawsze jednoznaczna, brzmi „tak” albo „nie”. Jednak taka odpowiedź często nam nie wystarcza. Niektóre rodzaje pasjansów pozwalają dokonać wyboru, przekazują informację, wskazują, czy nasze życzenie się spełni czy nie. Zaletą wróżenia z pasjansów jest fakt, że nie musimy w ogólne znać znaczenia poszczególnych kart.

Na czym polega wróżba na zgodność?

Drugą techniką wróżenia z kart klasycznych są wróżby bazujące na zgodności kart, które są zbieżne kolorem czy wartością. Pary takich kart usuwamy albo podliczamy. Technika ta pozwala uzyskać odpowiedź na pytanie:

czy to jest mi pisane (czy on mi jest pisany, kocha / nie kocha, co on do mnie czuje).

Co to jest wróżba z jednej karty?

Następna prosta technika wróżenia z kart klasycznych polega na zadaniu konkretnego pytania, wyciągnięciu z talii jednej karty. Odpowiedź odczytujemy patrząc na kolor i wartości karty. W zależności od znaczenia karty, dowiemy się czy życzenie spełni się, wcale się nie spełni, czy prawdopodobnie się spełni.
Tutaj warto zwrócić uwagę (podobnie jak w tarocie) na kartę, która wypada podczas tasowania. To ona stanowi odpowiedź na zadane pytanie.

Piki nie wróżą pomyślnie. As Pik – życzenie na pewno się nie spełni. Król, Dama, Walet Pik – spełnienie życzenia byłoby cudem, Piki od dziesiątki w dół (do dwójki) – nierealne szanse.

Trefle również nie wróżą pomyślnie. As Trefl – życzenie na pewno się nie spełni, Król, Dama i Walet Tref i Trefle od dziesiątki w dół (do dwójki) – minimalna szansa, życzenie raczej się nie spełni.

Kara są dobrą wróżbą. As Karo oznacza, że życzenie się spełni. Król, Dama, Walet Karo mówią, że życzenie się spełni, ale warto się o to postarać. Kara od dziesiątki w dół (do dwójki) mówią, że życzenie może się spełnić, ale jego realizacja nie będzie prosta.

Kiery wróżą najpomyślniej. Najlepszy jest As Kier, który oznacza, że życzenie spełni się na 100% i to szybko. Król, Dama, Walet Kier oznaczają, że życzenie się spełni. Kiery od dziesiątki w dół ( do dwójki) oznaczają, że życzenie się spełni pod warunkiem, że się przyłożysz i postarasz.

Bardzo prosta wróżba z trzech kart

Jest to jedna z najprostszych wróżb. Daje odpowiedź „tak” lub „nie”. Polega na wybraniu trzech kart z talii. Przewaga koloru czerwonego oznacza „tak” a czarnego „nie”.

Telefon: 708-770-501
wew. 200
SMS: 7336
Prefix: w24.Apolonia
Np.: w24.Apolonia.Kiedy znajdę miłość?
Koszt połączenia wynosi 4,92 zł z VAT/min., SMS: 3,66 zł z VAT/sms.
Telefon z Niemiec 0900-310-24-66 wew. 251
Koszt połączenia wynosi 0,99 € z VAT/min.

Jak wybrać sygnifikator?

Sygnifikator to karta reprezentująca osobę, której wróżymy. Jest to figura dobierana w zależności od płci, wieku, wyglądu osoby, której się wróży oraz tematyki pytania.

Król to dojrzały mężczyzna, Dama dojrzała kobieta, a Walet to młoda osoba. Kiery wybieramy dla osób o włosach ciemnoblond lub brązowych i jasnej karnacji. Karo reprezentują osoby o jasnych włosach, jasnej karnacji i niebieskich bądź szarych oczach. Trefl to szatyni i rudzi . Piki osoby o ciemnych włosach, ciemnych oczach.
Uniwersalnym sygnifikatorem jest As, używany kiedy nie wiemy jak wygląda osoba, której wróżymy.

Dla bardziej zaawansowanych – rozkłady z kart klasycznych

Najtrudniejsze są rozkłady z kart klasycznych, ponieważ wymagają praktyki i umiejętności interpretacji (czytania znaczeń kart i ich wzajemnego powiązania). Zwracamy uwagę jaki kolor dominuje w rozkładzie. Król i Walet oznaczają zawsze mężczyznę, Dama – kobietę.

Wróżka przypisuje osobie której wróży- sygnifikator. Karty w rozkładzie tego samego koloru co sygnifikator, oznaczają bliskie jej osoby.
Załóżmy, że klientką wróżki jest brunetką a jej sygnifikator to Dama Trefl. W rozkładzie wszystkie Trefle oznaczają rodzinę i bliskich klientki:

  • Walet Trefl to partner „od serca” czyli mąż, chłopak, kochanek,
  • Król Trefl oznacza tutaj bliską osobę płci męskiej – ojca, brata, dziadka,
  • Król, Dama, Walet tego samego koloru ale w innym znaku (w tym przypadku to Piki) – oznaczają dalszą rodzinę i znajomych.

Natomiast Króle, Damy i Walety w innych kolorach (w tym przypadku Kiery i Kara) oznaczają osoby obce dla klienta, chociaż mające wpływ na jego los.

Karty odwrócone

Podobnie jak w tarocie, tutaj również mają znaczenie karty odwrócone. Większego problemu nie będzie z Pikami (ostry koniec powinien być skierowany w górę), podobnie Trefl, koniec Kiera skierowany jest w dół. Problem jest z Karami. Jeżeli karta jest nieparzysta – to na górze karty powinna znajdować się nieparzysta ilość znaków. W przypadku parzystych Karo – najlepiej oznaczyć górę karty kropką.

 

Wróżka Apolonia

Możesz skorzystać z porady już teraz! Wystarczy zadzwonić.

Telefon: 708-770-501
wew. 200
SMS: 7336
Prefix: w24.Apolonia
Np.: w24.Apolonia.Kiedy znajdę miłość?
Koszt połączenia wynosi 4,92 zł z VAT/min., SMS: 3,66 zł z VAT/sms.
Telefon z Niemiec 0900-310-24-66 wew. 251
Koszt połączenia wynosi 0,99 € z VAT/min.

Udostępnij ten artykuł na:

Jedna odpowiedź do “Sposoby wróżenia z kart klasycznych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *