Dusze młode, dojrzałe i stare. Jak określić wiek duszy?

Wróżka Akulina
Wróżka Akulina

Zastanawiasz się czy jesteś duszą młodą, dojrzałą, czy starą?

Wiek duszy nie ma nic wspólnego z tym ile masz lat. O wieku duszy nie świadczą też takie cechy jak dojrzałość emocjonalna danej osoby, jej pozycja zawodowa i społeczna, czy status materialny i osiągnięcia (również te duchowe).

Starą duszę możesz odnaleźć w ciele dziecka, a młodą w staruszku. O wieku duszy świadczy bowiem liczba przebytych inkarnacji oraz ilość zebranych doświadczeń.

Obecnie występuje najwięcej dusz młodych (szacuje się, że ok 45%) i dojrzałych, natomiast stare dusze stanowią ok. 10-15%. Najczęściej młoda dusza ma za sobą kilkanaście wcieleń, natomiast stara dusza może mieć ich nawet kilka tysięcy.

Jak rozpoznać starą duszę?

Odpowiedz „TAK” albo „NIE” na poniższe pytania.

 1. Czy czujesz się obco na Ziemi, odczuwasz tęsknotę za czymś, czego nie umiesz sprecyzować?
 2. Czy interesujesz się duchowością, masz dużą intuicję, zdolności albo zainteresowania ezoteryczne?
 3. Czy oglądając filmy, czytając książki historyczne, albo odwiedzając jakieś miejsca masz poczucie, że już uczestniczyłaś w zbliżonych czy takich samych zdarzeniach, mówisz: ja już tu wcześniej kiedyś byłam…
 4. Odczuwasz chęć pomocy innym ludziom? Jednak nie pomagasz „na siłę” czy po to, żeby udowodnić sobie i innym jaka jesteś mądra i dobra, ale „wypływa” to naturalnie.
 5. Nie odpowiada ci każde towarzystwo, tylko dlatego, że nie chcesz być sama albo dlatego, że ktoś cię chwali, czy lubi, natomiast przyciągają cię wyłącznie ludzie z którymi możesz nawiązać głębsze relacje? Powierzchowne kontakty nie interesują cię?
 6. Czy masz dystans do spraw materialnych, nie uważasz, że są one najważniejsze w życiu?
 7. Jesteś osobą spokojną i wyciszoną?
 8. Nie robią na tobie wrażenia luksusowe auta, domy, czy ubrania?
 9. Czy jesteś osobą bardzo empatyczną, po prostu wiesz co czują inne osoby?
 10. Czy nie lubisz guru i nie szukasz autorytetów. Masz wrażenie, że sama potrafisz znaleźć odpowiedź w sobie na wszelkie pytania?
 11. Cieszą cię proste przyjemności typu miłe słowo, słońce, piękne widoki, taniec czy słuchanie muzyki?
 12. Panujesz nad emocjami, a osoby z otoczenia mówią nawet, że jesteś zdystansowana, czy „mało wylewna”, albo „chłodna”?
 13. Często słyszysz, że twoje zachowanie jest nietypowe, czy ekscentryczne i wzbudza zdziwienie u innych, słyszysz słowa: „jeszcze nigdy nie spotkałem takiej osoby jak ty” (zarówno od kobiet jak i od mężczyzn)?
 14. Czy masz sporo zainteresowań?
 15. Kierujesz się w życiu swoimi wartościami, nie zrobisz czegoś co uważasz za nieetyczne, co budzi w tobie wewnętrzny sprzeciw?
 16. Czy akceptujesz „inność” ludzi. Nie segregujesz ich według statusu materialnego, pozycji społecznej czy koloru skóry. Ważne jest „wnętrze” człowieka, jego moralność, to czy masz z nim porozumienie na płaszczyźnie dusz ?
 17. Czy jako dziecko byłaś spokojna, czasami mówiłaś coś i słyszałaś: a ty skąd to wiesz?
 18. Czy jako dziecko albo nastolatka miałaś tendencję do spędzania czasu w samotności (miałaś taką potrzebę, bo np. denerwował cię hałas i wydawało ci się, że dzieci cię nie rozumieją)?
 19. Czy jako dziecko i w późniejszym wieku miałaś „swoje zdanie” i jeżeli czułaś wewnętrzny opór przed zrobieniem czegoś albo uważałaś, że jeżeli jakaś czynność jest bezcelowa, to nie wykonałaś jej (bez względu na konsekwencję np. jedynka, krytyka czy inne kary).
 20. Szukasz albo marzysz o pracy zgodnej z twoimi zainteresowaniami, takiej która będzie cię rozwijać. Niekoniecznie super płatnej, czy wygodnej.
 21. Nie wyobrażasz sobie seksu bez miłości, czułości?
 22. Masz „głębokie” przemyślenia dotyczące życia?
Telefon: 708-770-501
wew. 100
SMS: 7336
Prefix: w24.Akulina
Np.: w24.Akulina.Kiedy znajdę pracę?
Koszt połączenia wynosi 4,92 zł z VAT/min., SMS: 3,66 zł z VAT/sms.
Telefon z Niemiec 0900-310-24-66 wew. 252
Koszt połączenia wynosi 0,99 € z VAT/min.

Jeśli na powyższe odpowiedzi odpowiedziałaś szczerze słowami „TAK”- to jesteś starą duszą.
Testu na to czy jesteś młodą duszą nie ma, ponieważ młode dusze nie interesują się takimi sprawami i raczej nie „trafią” na ten tekst.

Stara dusza a numerologia

Numerologia przyjmuje, że stare dusze to osoby, których droga życia wynosi 11,22,33 lub 44 (tzw. liczby mistrzowskie). Warto również sprawdzić pozostałe liczby w portrecie numerologicznym, ponieważ jeżeli są tam liczby mistrzowskie, to oznacza, że jako dusza przeżyłaś już sporo różnych inkarnacji.

Po co ustalać wiek duszy

Stara dusza powinna czerpać ze swojej mądrości. Samo określenie wieku duszy, czy porównywanie się z innymi na zasadzie: ja jestem starą duszą a ty młodą- nie ma większego sensu. To tylko karmienie „ego”, dla samego karmienia. Nic nie wnosi w nasze życie, oprócz potwierdzania sobie swojej „inności”, czy wyjątkowości.

Trochę podobnie jak z badaniem swoich przeszłych wcieleń. Ktoś chce się dowiedzieć ze zwykłej ciekawości kim był w poprzednim życiu. Informacja, która nic nie wnosi, jeśli nie służy poprawie swojego aktualnego życia i zrozumieniu swoich motywacji oraz zgłębianiu relacji jakie w nim tworzymy.

Ważne jest to, czy zrozumiemy po co jeszcze się wcieliliśmy i zrealizujemy plan duszy. Jego zrozumienie i zaakceptowanie powinno przynieść szczęście, spokój i spełnienie. Natomiast niezrozumienie, życie w przeszłości i izolowanie się od świata w przeświadczeniu, że jestem „inna”, a ludzie mnie nie rozumieją- na pewno nie jest celem starej duszy.

Wróżka Akulina

Chcesz dowiedzieć się na temat swojej duszy, wyjaśnić swoje sny? A może zwyczajnie porozmawiać? Teraz możesz uzyskać poradę natychmiast? Wystarczy zadzwonić.

Telefon: 708-770-501
wew. 100
SMS: 7336
Prefix: w24.Akulina
Np.: w24.Akulina.Kiedy znajdę pracę?
Koszt połączenia wynosi 4,92 zł z VAT/min., SMS: 3,66 zł z VAT/sms.
Telefon z Niemiec 0900-310-24-66 wew. 252
Koszt połączenia wynosi 0,99 € z VAT/min.

Udostępnij ten artykuł na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *