Jak poznasz czy jej się podobasz

Tarocista Kasjan
Tarocista Kasjan

Podobno kobiecie łatwiej zauważyć, że podoba się mężczyźnie. A mężczyźni często mają z tym problem.
Dlaczego tak jest? Dlaczego mówisz: nie wiem jak sprawdzić, czy jej się podobam.
Kobiety mają do dyspozycji dużo więcej sygnałów od mężczyzn, co sprawia, że mogą oni się w nich trochę pogubić. Poza tym kobiety potrafią lepiej się „maskować”. Mężczyźni nie znając mowy ciała, nie są w stanie zauważyć, a co dopiero nabrać przekonania, że kobieta wykazuje nimi zainteresowanie.
Często znaki wysyłane przez kobiety są subtelniejsze i po prostu trudniej je rozpoznać.

Mężczyznom często łatwiej wyrazić swoje zainteresowanie, bo tak to już jest, że im wypada, a kobietom niekoniecznie. Ile razy podeszła do Was na ulicy obca kobieta mówiąc: Cześć. Mam na imię Asia i podobasz mi się, może się poznamy? Nawet w codziennych sytuacjach autobusie, uczelni, pracy, czy szkole – pewnie niezbyt często. Przyznaj, że raczej masz niewielkie szanse, żeby zupełnie nieznajoma kobieta tak otwarcie wyraziła swoje zainteresowanie.
W Polsce normą jest to, że to mężczyzna pierwszy proponuje spotkanie, zagaduje i zdobywa kobietę. A nie kobieta mężczyznę. Tak już jest. No to do dzieła. Przyjmujemy, że:
Jeśli chcesz poderwać dziewczynę – raczej musisz wykonać ten pierwszy krok. Zakładając, ze jesteś osoba dojrzałą (nie bierzemy tu pod uwagę podstawówki i ciągnięcia za włosy, czy podstawiania nogi) to pierwszy krok, zawsze zaczynasz poprzez rozmowę z nią.
Żeby zacząć rozmowę, na pewno zadajesz sobie pytanie:

Jak mam poznać, że kobieta jest mną zainteresowana?

Jest na to kilka sposobów.
Powinieneś wiedzieć, że każda kobieta okazuje swoje zainteresowanie w sposób świadomy i nieświadomy.

Jeśli kobieta wysyła świadome gesty

  • mówi Ci komplementy (to już jest bardzo mocny znak). Chociaż oczywiście zależy jaki to komplement i ile razy Cię pochwaliła. Jeśli razem pracujecie i ona powie, że dobrze jej się z Tobą pracuje, czy pochwali Twojego laptopa – to jest to słaby komplement. Jeśli jednak powie, że dobrze jej się z Tobą rozmawia, albo masz ładny uśmiech – to możesz to uznać za mocne komplementy;
  • świadomie Cię ignoruje i rozmawia z innymi mężczyznami, ale do Ciebie nie podejdzie. Tutaj możliwe są dwie przyczyny. Może sprawdzać czy jesteś zazdrosny i jak reagujesz, gdy ona rozmawia z innymi, a nie z Tobą. Druga przyczyna jest banalna – po prostu ją onieśmielasz. Jeśli mężczyzna kobiecie się nie podoba – to kobieta zachowuje się swobodnie, nie odczuwa bowiem zażenowania, czy nieśmiałości w jego obecności;
  • albo wprost przeciwnie – dąży do tego, aby być jak najbliżej Ciebie – w autobusie usiądzie jak najbliżej Ciebie i delikatnie dotknie kolanem Twojej nogi (też mocny znak);
  • dotyka Twojej dłoni, albo siada tak, aby dotknąć Twojej nogi, dotyka Twoich włosów;
  • śmieje się z Twoich żartów, chociaż niekoniecznie były śmieszne;
  • często dostrzega jak jesteś ubrany, że zmieniłeś fryzurę. Chociaż może o tym nie mówić i ciężko może być Ci stwierdzić, czy widzi te zmiany. W takiej sytuacji czasami możesz poznać, że patrzy się na Ciebie lekko zdziwiona i troszkę dłużej. Możesz przeprowadzić też mały test. Jeśli nosisz krawat zawiąż go krzywo, przekręć, a na sweter, czy koszulę połóż nitkę w innym kolorze. Jeśli kobieta będzie Tobą zainteresowana to na pewno sama poprawi krawat i ściągnie nitkę.

Jeśli kobieta wysyła nieświadome gesty

To nie chce się narzucać, czeka na Twój pierwszy krok. Jeśli kobieta okazuje zainteresowanie w sposób nieświadomy to przeważnie nie jest w stanie kontrolować (choćby nie wiem jak chciała) niektórych swoich ruchów ciała i mimiki (szczególnie twarz, oczy, usta).

Warto zaznaczyć, że jak zaobserwujesz jeden nieświadomy gest, nie oznacza to od razu, że jest na 100% zainteresowana. Gesty w mowie ciała bada się sekwencjami. Ale jeśli jest już kilka wyraźnych i mocnych (nawet nieświadomych gestów) to już dla Ciebie znak, że kobieta jest zainteresowana i daje Ci zielone światło. Co z z nim zrobisz– zależy tylko od Ciebie. Jednak pamiętaj, że w sztuce podrywania często liczy się czas i refleks. Jeśli będziesz się zbyt długo ociągał, to możesz nie mieć drugiej szansy. Ona poczuje się zawiedziona, zlekceważona i odepchnięta. Dlatego jeśli zauważysz mocne znaki, a dziewczyna Ci się podoba- lepiej nie zastanawiaj się zbyt długo.
Jeśli masz wątpliwości, że może źle odebrałeś znaki i zrobisz z siebie pośmiewisko?
Jeśli nie spróbujesz – nigdy się tego nie dowiesz. A tylko ćwiczenia pozwolą na nabranie pewności siebie i naukę rozpoznawania znaków. Bez podejmowania prób, będziesz się do końca życia zastanawiał się i najprawdopodobniej ciągle żałował, że nie zebrałeś się na odwagę.

Możesz zapytać: A co jeśli ona odmówi?
To nic się nie stanie. Kobieta i tak będzie pod wrażeniem, doceni Twoją odwagę i zdecydowanie. Na pewno nie pomyśli, że jesteś idiotą, czy błaznem. Oczywiście jeśli Twój tekst będzie na poziomie, i nie będzie obraźliwy, ośmieszający, czy zbytnio banalny. Pamiętaj, że ważne jest pierwsze 30 sekund. W zasadzie lepiej nawet powiedzieć cokolwiek, byle tylko nawiązać kontakt, niż nic. Właściwie to musisz wiedzieć, że większości kobiet wystarczy jedno krótkie spojrzenie, żeby intuicyjnie wiedziała (zanim się jeszcze odezwiesz) czy jest Tobą zainteresowana. Nie zdziw się więc jeśli ona od razu wyczuje Twoje uczucia takie jak strach, niepewność, ale również siłę i zdecydowanie.

Jakie są nieświadome znaki, które wysyłają kobiety?

Jeśli kobieta jest Tobą zainteresowana to:

Po pierwsze:

Stoicie, czy siedzicie i rozmawiacie a ona pochyla się w Twoją stronę (np. do przodu). Oznacza to, że podświadomie pragnie przybliżyć się do Ciebie. Jeśli przy tym przekrzywi głowę w lewą stronę – to na pewno jest Tobą zainteresowana.
Zwróć uwagę na stopy i nogi – powinna je kierować w Twoim kierunku. Jeśli dodatkowo splata nogi, albo bawi się butem – to już są silne sygnały.

Po drugie:

Oczy: z nich można najwięcej wyczytać, a konkretnie ze sposobu w jaki ona się patrzy. Patrzy się Tobie prosto w oczy, ale również pod oczy. Oczywiście nie cały czas i nie zawsze. Może „zawieszać” na Tobie wzrok na chwilę, dosłownie kilka sekund, jednak dość intensywnie to odczujesz. Oznaką, która sygnalizuje, że jej się podobasz jest spojrzenie się przez nią w „szczegół oka”. Jeśli spojrzała Ci prosto w oczy – to powinieneś wytrzymać to spojrzenie, zwane popularnie mierzeniem. To ona powinna spuścić pierwsza wzrok- zawsze na dół ! Jeśli spojrzy się w górę, albo na boki – to raczej nie będzie zainteresowana. Jej spojrzenie w dół świadczy, że „wygrałeś” ten pojedynek zwany mierzeniem, ona odczuła Twoją siłę, czemu dała (oczywiście podświadomie) czytelny znak – kierując wzrok w dół. Takie uciekanie oczami i natychmiastowe odwracanie wzroku w momencie „przyłapania” na patrzeniu – to częsty i stały element „zabawy (flirtu) wzrokiem”.

Mowa spojrzeń może być zarówno flirtująca, jak i bardzo erotyczna o głębokim podtekście seksualnym. Jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda, obejrzyj scenę z filmu „Dziewięć i pół tygodnia” kiedy Elizabeth (Kim Basinger) spotyka na targu Johna (M. Rourke). W ich spotkaniach nie ma wielu słów, które są zbędne, bo erotyczny flirt to tutaj głównie ruchy ciała, gesty, uśmiechy, spojrzenia, czyli właśnie mowa ciała.

Reasumując: ona patrzy się prosto w Twoje oczy – od razu podejmujesz spojrzenie – następuje mierzenie (może trwać tylko sekundę, ale zawsze jest intensywnie odczuwane) – ona spuszcza wzrok w dół.
Generalnie patrzenie w oczy i spuszczanie wzroku, jeśli połączone są z delikatnym uśmiechem – świadczą o sporym zainteresowaniu.

Potem prawdopodobnie zerknie na Ciebie ponownie (to powracające spojrzenia świadczące o tym, że jeśli jesteśmy kimś zainteresowani – to ponownie na niego patrzymy).
Jedno mierzenie może czasami być przypadkowe, ale jeśli powtórzy się, albo w ogóle zauważysz je często między wami – to już jest mocny znak, że jej się spodobałeś.

Po trzecie:

Zwróć uwagę na sygnały, które wykonuje, w tym zerknij szczególnie na jej
włosy: czy bawi się włosami, odrzuca je, kręci na palcu, przeczesuje, potrząsa, dotyka.
Usta: czy je oblizuje (nawet nieznacznie), zagryza, zwilża, maluje, patrzy się na Twoje usta.
Kolczyki: bawi się kolczykami. Dodatkowo długie kolczyki u kobiet często wskazują, że kobieta poszukuje doznań seksualnych.
Szyja: dotyka szyi (najczęściej palcem wskazującym).
Nadgarstki: odsłania wewnętrzną część nadgarstków, wykonuje miękkie ruchy nadgarstka.
Bawi się: długopisem, kieliszkiem, zapalniczką, papierosem (mają podłużne kształty więc nawet nieświadomie daje Ci w ten sposób sygnały erotyczne).
Papieros: jeśli pali papierosy to trzyma wysoko papierosa.
Biodra: dotyka bioder.
Częsta zmiana (krzyżowanie) nóg: jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda to obejrzyj scenę z filmu „Nagi instynkt” podczas której Sharon Stone siedząc na krześle w charakterystyczny sposób krzyżuje nogi.

Po czwarte:

Dotyk: to bardzo istotna rzecz dla kobiet. Kobiety mają cieńszą skórę i generalnie są dużo wrażliwsze na dotyk od mężczyzn. Bardzo intensywnie przeżywają więc każde dotknięcie przez mężczyznę, który im się podoba. Nawet delikatnie i nieznaczne muśnięcie mogą mocno odbierać. Dlatego jeśli podobasz się kobiecie – jeśli ma taką możliwość to z pewnością, ona będzie szukać kontaktu fizycznego. Może starać się dotknąć Twojej dłoni, ręki, czy włosów.
Szczególnie dotknięcie Twoich włosów to silnie erotyczny sygnał, który świadczy o tym, że jest Tobą bardzo zainteresowana. Nawet gdy takie muśnięcia wydają Ci się przypadkowe, to musisz wiedzieć, że nigdy tak nie jest. Kobiety mają bardzo dużą świadomość swego ciała, intensywnie odbierają bodźce kinestetyczne.

Tarocista Kasjan

Skorzystaj z porady, wróżby, interpretacji snu albo zachowań innej osoby. Doświadczeni doradcy duchowi dostępni są 24h / dobę.

Telefon: 708-770-501 wew. 300
SMS: 7336
Prefix: w24.Kasjan
Np.: w24.Kasjan.Kiedy znajdę miłość?
Koszt połączenia wynosi 4,92 zł z VAT/min., SMS: 3,66 zł z VAT/sms.
Telefon z Niemiec 0900-310-24-66 wew. 250
Koszt połączenia wynosi 0,99 € z VAT/min.

Udostępnij ten artykuł na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *